0-24 Aylık Bebeklere Özel Turuncu Sınıf

Turuncu SınıfSıfır ila yirmi dört ay içinde, bebekler ve küçük çocuklar büyüme ve merakta bir sıçrayış sergilemeye başlar. Turuncu sınıf, bu sorgulama ruhunu geliştirmek için benzersiz bir şekilde tasarlanmıştır. Mobil küçük çocuklar, kendilerini güvenli hissetmekten, çevrelerini keşfetmeye ve nihayetinde bir kimlik geliştirmeye doğru kayıyorlar. Çocukların doğal gelişimini anlıyor ve müfredatımızı kendi ihtiyaçlarına göre geliştiriyoruz.

Güzel Motor Becerileri / Sanat

Su, oyun hamuru, parmak izi, traş kremi ve daha fazlası: Çocuklara farklı dokularla oynamak için bolca fırsat verilir. Boya ve boya fırçaları, boya kalemleri ve kağıt, tebeşir ve kil gibi sanat malzemelerine maruz kalırlar. Bebekler basit ve değişken seviyelerde şekilli bulmacalar (bazı parçalar üzerinde topuzlar) ile tanıştırılır ve malzemeler çeşitliliği sağlamak için döndürülür.

Aktif Fiziksel Hareketli Oyun

Çocuklar tüneller arasında gezinmeye, dengeleyip, tırmanmaya, top oynamaktan ve daha fazlasına katılırlar. Arabalar ve vagonlar temin edilir, çocuklar için itme, çekme ve binme oyuncakları. Açık hava oyunu günlük olarak en az 30-45 dakika fiziksel hareketli oyun ile gereklidir.

Müzik ve Hareket

Müzikal oyuncaklar, enstrümanlar ve müzik türleri en başından itibaren çocuklara tanıtıldı. Çocuklar çeşitli müzik türlerine maruz kalırlar: farklı kültürlerin klasik ve popüler, müzik özellikleri ve farklı dillerde söylenen şarkılar. Öğrenciler dans etmeyi öğrenir, şarkıların ritmine alkışlar, hatta şarkı söylerler.

Bloklar

Ulaşım oyuncakları, insanlar, işaretler ve hayvanlar da dahil olmak üzere ahşap ve tahta bloklar, çocuğun hayal gücünü desteklemek ve mekansal ve matematiksel ilişkiler geliştirmek için önemli malzemelerdir.

Dramatik Oyun

Çocuk büyüklüğündeki oyun mobilyaları ve eşyaları, çocukların günlük yaşamda yaşadıklarını (ev rutinleri, iş, ulaşım) temsil eder. Öğretmenler oyundaki çocuklarla taklit ederler (oyuncak telefonda çocuklarla konuşurlar, bebek bebekleriyle konuşurlar). Tencere ve tavalar, daktilolar veya telefonlar gibi gerçek ve / veya taklit nesnelerle oynayın. Öğrenciler farklı ırk / kültürleri temsil eden bebeklere maruz kalırlar.

Kum ve Su Oyunu

Çocuklar kum veya su ile çeşitli aktiviteleri keşfedebilirler. Her gün farklı bir odaklama olabilir: bebeklerin yıkanmasında, yüzen oyuncakların gözlemlenmesinde, dökülen ellerin göz koordinasyonu geliştirilmesinde veya ayın kum ve sularıyla oynamanın eğlenceli olduğu zamanlarda su!

Doğa / Bilim

Çocuklar, iç / dış mekanlarda yaşayan bitkiler veya hayvanlar ile deneyimlere maruz kalmaktadırlar. Çevremizdeki dünyadaki günlük keşif, sınıfta büyüyen bitkiler veya çiçekler, hayvanları incelemek, ağaç kabuğu dokusunu incelemek ve çeşitli deniz kabuklarını sıralamak.