AYLIK DEĞERLENDİRMELER

Gelişim

PDR Uzmanımız ile birlikte her ay düzenli olarak çocukların gelişimleri ile ilgili velilerimiz ile değerlendirme görüşmeleri yapılır.

Doğru Hareket Yaşam Kalitesini Arttırır

YAŞ GRUPLARINA UYUMLULUK

Yaş Grubu

Sınıf içinde aynı yaş grubu ile iletişim kurarken alt ve üst yaş çocuk grupları ve bununla beraber okul içinde bulunan pedagojik formasyona sahip olan ekip ile kaynaşarak hayata adaptasyon sağlanır. Bunun takibini PDR Birimi yapmaktadır.

Geçmişten Bu Güne Değişmeyen Tek Şey Kazanmak

ÖZGÜVEN GELİŞİM TAKİBİ

Özgüven

Çocukları yapmış oldukları sanatsal aktiviteleri, yeteneklerini sergilemek ve bunları rahatça sözlü ifade ederek anlatmasını sağlatıyoruz. Bununla beraber, bedensel gelişiminde bireysel ve grupsal aktiviteler ile destekleyerek sosyal ortam içinde kendini her alanda rahat ifade etmesi sağlanıyor.

Hareketli Anaokulu ile Oyun Oynayarak Spor Yapmak

SOSYALLEŞME

0-6 Yaş Sosyalleşme

Çocuklar sosyalleşirken her zaman kendi özelliklerini ya da yaptıklarını karşı tarafa gösteri-şölen olarak sunarlar. Bu sunumu gerçekleştirirken çocukların en büyük zenginliği olan beden hareketliliğini kullanmalarını sağlıyoruz. 0-6 yaş grubu çocuklar zihinlerinden çok bedensel aktiviteler ile kendilerini ifade etmeyi tercih ederler.

Bu hareketlilik kendi yaş grupları ve yetişkinler arasında ilgi odağı olmasını ve daha kolay kabul edilmesini sağlar.

Eski Eğlenceler Hiç Değişmeyecek

PAYLAŞMA EĞİTİMİ

Paylaşım

Bu yaş grubundaki çocukların egolarının çok yüksek olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Özellikle ev ortamında sadece çocuğa doğru olan eğilimler çocuğun bu egosunun daha da artmasına sebep olmaktadır.

Anaokulumuzda; spor, oyun, drama, grup egzersiz çalışmaları ile çocukların toplumsal uyumluluklarını sağlayıp, yaş itibariyle aileleri haricinde farklı kişilerin de onlarla ilgilenebileceğini ve bu ilginin de paylaşımla güçlenebileceğini öğretiyoruz

Bize Ulaşın

Bize ne kadar çabuk ulaşırsanız, çocuğunuzun gelişimine o kadar katkıda bulunabilirsiniz.