Çocuklar Esneklerini erken yaşta kazanırlar

Arkadaşlık, yardımlaşma, ifade etme, anlatma, toplum içinde saygılı davranma, yaşamsal tüm kurallar, dürüstlük, başarma, kaybetme, doğru hareket etme, egzersiz kısacası hayatın başında öğrenmesi gereken herşey anaokulumuz da verilmekte.

Çocuğa sorun ve muhtemelen arkadaşlarla geçirilen zamanın okul gününün en önemli parçası olduğunu duyacaksınız. Eğitimciler de, arkadaş edinmenin çocukların öğrendikleri ve büyüdükçe yaptıkları en değerli şeylerden biri olduğunu kabul ederler. Ancak pek çok ebeveyn çocuklarının sosyal hayatlarına sarılıyor, çocuklarına meydan okumalar, kalp krizi ve arkadaşlık yapma, onları kaybetme ve tekrar arkadaşlık yapma gibi sorunlarla başa çıkmalarına nasıl yardımcı olacaklarını merak ediyorlar.

“Dostluklar çocukların yavaş yavaş bağımsız olmayı öğrenmelerine, bir topluluğun üyelerine katkıda bulunmalarına ve akademik gelişimleri kadar önemli olmasına yardımcı oluyor” diyen Diane Levin “Uzaktan Kumanda Çocukluk” un yazarı. “” Ancak, bu yavaş bir süreç. Yaş ve deneyim, deneme ve yanılma ile ilerleyen ve sürmekte olan arkadaşlığa katkıda bulunmanın memnuniyetini deneyimleyen birçok sosyal beceri vardır. ”

“En iyi arkadaşlar, en kötü düşmanlar” ın eş-yazarı olan Dr. Michael Thompson, “Çocuklar, ebeveynlerinin kucağına başka bir çocuğa götürebildiği anda başlar” diye ekliyor. hayatını onunla birlikte değerlendirerek arkadaşlarıyla birlikte hayatına taşı. Ama arkadaşlarının kim olduğu, onlarla nasıl etkileşim kurdukları ve ne kadar popüler oldukları, ebeveynlerin sadece sınırlı kontrol sahibi olduğu bir şeydir. ”
Bu, kıskançlık, ayrılık, zorbalık ve alay gibi sorunların ebeveynlerin, çocukların ve çocukların öğretmenler hakkında konuşuyor ve ebeveynlerin ne hakkında endişeleniyor.

Çocukların arkadaşlıklarının nasıl geliştiğine ve ebeveynlerin gerektiğinde nasıl yardımcı olabileceğine ve çocuğunuzun ciddi sosyal problemler için risk altında olup olmadığına ya da sadece gerçek (ama ortak) sosyal sorunlardan muzdarip olup olmadığına karar vermenin yollarını bulacağınız hakkında bilgi edinin.